O schôdzke hviezdy a blázna

Vodca Severnej Kórei Kim Čong-un a americký prezident Donald Trump chceli prepisovať históriu. Či sa im to podarilo, ukáže čas. Ako to vidí zabávač Jano Gordulič, zistíte už teraz v satirickej šou Ťažký týždeň.

Historicky prvá schôdzka prezidenta USA a vodcu KĽDR sa konala v luxusnom hotelovom komplexe Capella na ostrove Sentosa v Singapure a trvala 38 minút. Po pôsobivom podaní rúk si štátnici „úprimne“ a len za prítomnosti tlmočníkov podebatili o závažných témach.

Donald Trump označil Kima za „veľmi nadaného človeka“, ktorý skutočne miluje svoju vlasť. A sľúbil, že ho pozve za veľkú mláku. Kim mu venoval niekoľko širokých úsmevov. Obaja štátnici si za oslnivých bleskov fotografov opakovane potriasli rukou.

Gorduličova skepsa

Výsledok? Super tajná dohoda a spoločné komuniké,  podľa ktorého sa diktátorský režim zaviazal, že bude pracovať na úplnej denuklearizácii. Ľudovo povedané, odstráni jadrové zbrane.

Kým Trump netajil nadšenie a hovoril o „nových“ vzťahoch, experti na zahraničnú politiku boli opatrnejší. Až prax ukáže, nakoľko sa sľuby pretavia do praxe.

Zabávač Jano Gordulič však zostáva skeptický k výsledkom schôdzky „hviezdy severokórejského ľudu a starého senilného blázna“. Viac sa dozviete v satirickej šou Ťažký týždeň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *